Tanzania

Ngorongoro Crater

Kent, Bourbon

Tanzania Edelweiss Estate

Tanzania, mimo że nie jest tak znana, jak jej sąsiedzi, jest czwartym co do wielkości producentem kawy w Afryce. Od XIX wieku jest to jeden z najważniejszych towarów eksportowych. Kawa uprawiana jest głównie na północy, na zboczach malowniczej góry Kilimandżaro, oraz na południu, w regionach Mbeya, Mbinga i Mbozi.

Nasz lot pochodzi z Edelweiss Estate, farmy położonej na wysokości między 1650 a 1820 metrów nad poziomem morza. Korzenie plantacji sięgają aż 1900 roku, kiedy została ona przejęta przez brytyjską administrację po Drugiej Wojnie Światowej i następnie wykupiona przez rodzinę Vohora w 1969 roku. Wyżej wspomniana rodzina nieustannie angażuje się w rozwój otaczającej ich społeczności. Prowadzą różne projekty zrównoważonego rozwoju, aby chronić środowisko. Zapewniają praktyki zawodowe na farmie, wspierają lokalne szkoły i otwierają żłobki dla dzieci swoich pracowników.

Kawa Tanzania Edelweiss Estate charakteryzuje się świeżym aromatem i wyrazistym smakiem, w którym wyczuwalne są nuty czarnej herbaty, ziół i kakao.

.

31,00 zł

(124 zł za kilogram)

(115 zł za kilogram)

Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 31,00 zł
Brutto
Gramatura
Mielenie
Ilość
Kraj pochodzenia

Tanzania

Region

Ngorongoro Crater

Odmiana

Kent, Bourbon

Obróbka

Myta

Profil sensoryczny

Czarna herbata, zioła, kakao

Kwasowość

Niska

Dedykowane Metody zaparzania

parzona

kawiarka

french press

ekspres przelewowy

ekspres automatyczny

ekspres ciśnieniowy

Powiązane produkty