Do espresso

Ta kategoria dedykowana jest miłośnikom espresso. Znajdziesz w niej kawy ciemno palone, zarówno tzw. single origin, czyli kawy jednorodne-pochodzące z jednej plantacji, jak i blendy-nasze autorskie mieszanki wysokogatunkowych kaw.

Parzysz na co dzień w kawiarce? Każda z tych kawowych propozycji jest również dla Ciebie!

Jest 16 produktów.

Aktywne filtry

Tanzania Edelweiss Estate

31,00 zł

Tanzania, mimo że nie jest tak znana, jak jej sąsiedzi, jest czwartym co do wielkości producentem kawy w Afryce. Od XIX wieku jest to jeden z najważniejszych towarów eksportowych. Kawa uprawiana jest głównie na północy, na zboczach malowniczej góry Kilimandżaro, oraz na południu, w regionach Mbeya, Mbinga i Mbozi.

Nasz lot pochodzi z Edelweiss Estate, farmy położonej na wysokości między 1650 a 1820 metrów nad poziomem morza. Korzenie plantacji sięgają aż 1900 roku, kiedy została ona przejęta przez brytyjską administrację po Drugiej Wojnie Światowej i następnie wykupiona przez rodzinę Vohora w 1969 roku. Wyżej wspomniana rodzina nieustannie angażuje się w rozwój otaczającej ich społeczności. Prowadzą różne projekty zrównoważonego rozwoju, aby chronić środowisko. Zapewniają praktyki zawodowe na farmie, wspierają lokalne szkoły i otwierają żłobki dla dzieci swoich pracowników.

Kawa Tanzania Edelweiss Estate charakteryzuje się świeżym aromatem i wyrazistym smakiem, w którym wyczuwalne są nuty czarnej herbaty, ziół i kakao.