Kawy

Tu skrywamy nasze największe skarby o różnych odcieniach wypału.

Szukasz kaw pod konkretną metodę? Zajrzyj powyżej do rozwijanego menu „SKLEP” i wybierz interesującą Cię metodę.

Zależy Ci na konkretnej obróbce? Skorzystaj z filtra, by odnaleźć upragniony profil. 

Jest 28 produktów.

Aktywne filtry

Tanzania Edelweiss Estate

31,00 zł

Tanzania, mimo że nie jest tak znana, jak jej sąsiedzi, jest czwartym co do wielkości producentem kawy w Afryce. Od XIX wieku jest to jeden z najważniejszych towarów eksportowych. Kawa uprawiana jest głównie na północy, na zboczach malowniczej góry Kilimandżaro, oraz na południu, w regionach Mbeya, Mbinga i Mbozi.

Nasz lot pochodzi z Edelweiss Estate, farmy położonej na wysokości między 1650 a 1820 metrów nad poziomem morza. Korzenie plantacji sięgają aż 1900 roku, kiedy została ona przejęta przez brytyjską administrację po Drugiej Wojnie Światowej i następnie wykupiona przez rodzinę Vohora w 1969 roku. Wyżej wspomniana rodzina nieustannie angażuje się w rozwój otaczającej ich społeczności. Prowadzą różne projekty zrównoważonego rozwoju, aby chronić środowisko. Zapewniają praktyki zawodowe na farmie, wspierają lokalne szkoły i otwierają żłobki dla dzieci swoich pracowników.

Kawa Tanzania Edelweiss Estate charakteryzuje się świeżym aromatem i wyrazistym smakiem, w którym wyczuwalne są nuty czarnej herbaty, ziół i kakao.